Tworzywa sztuczne
Just another WordPress site

Nowoczesna architektura : Rudy Ricciotti wygrywa nagrodę w konkursie kolorowych betonów 2017

Posted in Uncategorized  by admin
September 4th, 2019

LANXESS zaprezentował swoją trzecią nagrodę w konkursie kolorowych betonów w Berlinie dla wybitnego architekta, który osiągnął coś wyjątkowego w użyciu kolorowego betonu.
Tegoroczna nagroda trafia do Rudy Ricciottiego za jego Musée des Civilizations de l Europe et de la Méditerranée .
(MuCEM) projekt w Marsylii na południu Francji.
Budynek zbudowany jest z 1100 metrów sześciennych betonu.
w postaci prefabrykowanych płyt betonowych.
i 250 metrów sześciennych betonu na miejscu.
Ciemnoszary odcień zapewniły barwniki LANXESS Bayferrox 330 i Bayferrox 318.
Skład znaczenia, funkcji i koloru Ze wszystkich zgłoszeń, jury wybrało Musée des Civilizations de l Europe et de la Méditerranée .
(MuCEM) jako zwycięzca.
Muzeum jest jednym z najbardziej spektakularnych we Francji i jednym z 50 najczęściej odwiedzanych obiektów na świecie.
Aspekty funkcjonalne i kolorystyczne również wpłynęły na decyzję jury.
Przewiewna, przypominająca siatkę, betonowa struktura otaczająca MuCEM jest otwarta na prowansalskie słońce, tworząc unikalne efekty świetlne.
MuCEM o ciemnej barwie, położony na zewnętrznym krańcu Starego Portu, w kulturalnym i historycznym centrum Marsylii, jest atrakcyjnym kontrastem do beżu historycznego Fort Saint Jean, który strzeże wejścia do portu.
W tej historycznie znaczącej lokalizacji budynek Ricciottiego czerpie swoją własną tożsamość z podręcznika prostopadłości terenu i profilu poziomego.Ricciotti miał wszystkie prefabrykowane płyty i 384 panele wyprodukowane i przygotowane w pobliżu placu budowy, aby zminimalizować wpływ na środowisko poprzez utrzymanie Krótkie dystanse i lepsza identyfikacja mieszkańców z muzeum poprzez zatrudnianie miejscowych rzemieślników i specjalistów.
Międzynarodowe jury ekspertów, które wybrało Musée des Civilizations de l Europe et de la Méditerranée .
w tegorocznym zwycięskim projekcie znaleźli się: profesor Ralf Niebergall, wiceprezes Niemieckiej Krajowej Izby Architektów, Ulrike Kunkel, redaktor naczelny Deutsche Bauzeitung , Profesor Tobias Walliser, założyciel Laboratorium Wizualnej Architektury, Bernd Heuer, Przewodniczący Stowarzyszenia agenda4, sieć firm i uniwersytetów w branży budowlanej i nieruchomości oraz eksperci od pigmentów LANXESS Thomas Pfeiffer i Dr.
Carsten Rosenhahn.
Lekkość i solidna stałośćRicciotti celowo wybrał czarny beton jako materiał budowlany dla tego projektu.
Wykonany z betonu o bardzo wysokiej wytrzymałości, pokazuje, jak lekkość i trwałość mogą być połączone w technologiczny blask.
Dla Ricciottiego kluczowe było to, aby jego charakterystyczny budynek nie konkurował z fortem, ale nadal wyróżnia się na tle otoczenia.
Jednocześnie chciał mieć pewność, że jego wygląd i faktura powierzchni pozostaną bezbłędne w dłuższej perspektywie, pomimo wpływów pogodowych, takich jak wilgotne, słone powietrze oceanu.
W takim miejscu powłoka elewacji nigdy nie trwałaby wystarczająco długo .
W związku z tym architekt postanowił zabarwić beton w sposób jednolity za pomocą barwników Bayferrox 330 i Bayferrox 318 firmy LANXESS.
Ze względu na doskonałą stabilność światła i odporność na warunki pogodowe, te barwne pigmenty są szczególnie dostosowane do żywotności oczekiwanej od betonu co najmniej 100 lat.
Kolorowe prace betonowe.
praktyczne przykłady projektowania kolorystycznego dla nowoczesnych budynków W ramach inicjatywy Kolorowe wiadra betonowe LANXESS chce zainspirować architektów pomysłami do pracy z kolorowym betonem.
Zupełnie nowe studium przypadku MuCEM świętujące pracę laureata nagrody CCW Rudy Ricciotti jest już dostępne na stronie: www.colored-concrete-works.com.
Musée des Civilizations de l Europe et de la Méditerranée.
w porcie Marsylia.
Budynek zbudowany jest z 1100 metrów sześciennych betonu.
w postaci prefabrykowanych płyt betonowych.
i 250 metrów sześciennych betonu na miejscu.
Ciemno-szary odcień jasnej, siatkowej, betonowej struktury zapewnił barwnik LANXESS Bayferrox 330 i Bayferrox 318.
Zdjęcie: Agence Rudi Ricciotti.
Firma LANXESS, zajmująca się chemikaliami specjalnymi, w dniu 17 maja 2017 r.
Przyznała w Berlinie trzecią nagrodę w konkursie kolorowych betonów za wybitnego architekta, który osiągnął coś wyjątkowego w użyciu kolorowego betonu.
Tegoroczna nagroda trafia do Rudy Ricciottiego za jego Musée des Civilizations de l Europe et de la Méditerranée .
(MuCEM) w Marsylii we Francji.
Tilman Reichert, architekt projektu MuCEM, który pracuje w Rudy Ricciotti Architects, odebrał nagrodę w berlińskich biurach specjalistycznej firmy chemicznej: (od lewej lub prawej: Jörg Hellwig, szef działu biznesowego Inorganic Pigments w LANXESS, Tilman Reichert , Rudy Ricciotti Architects, główny mówca Chris Kühn, członek niemieckiego parlamentu (MdB).
[przypisy: agencja detektywistyczna, maszyny pakująceprzydomowe oczyszczalnie ścieków, podesty magazynowe ]
[więcej w: ogrody zimowe, internetia kontakt, podesty magazynowe ]
[hasła pokrewne: ogrody zimowe, internetia kontakt, podesty magazynowe ]

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: internetia kontakt ogrody zimowe podesty magazynowe