Tworzywa sztuczne
Just another WordPress site

Budownictwo wczoraj i dzis : Kiedy architektura i turystyka spotykają się: Piramidy La Grande Motte nad morzem

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Wikimedia user Alain Caraco na licencji CC BY-SA 3.0 La Grande Motte został zbudowany jako część projektu Racine; Balladur został wybrany przez generała de Gaulle a do stworzenia jednej z pięciu jednostek turystycznych.
wzdłuż wybrzeża Morza Śródziemnego we Francji, aby zwiększyć turystykę w regionie.
Projekt jako całość otrzymał 3 miliardy franków, a celem było stworzenie 500 000 nowych miejsc noclegowych wśród pięciu lokalizacji, aby przyciągnąć turystów z całej Francji i północnej Europy.
.
Użytkownik Flickr tmauch na licencji CC BY 2.0 Jean Balladur był zarówno filozofem, jak i architektem, a jego filozoficzne zainteresowania świecą w La Grande Motte.
Budynki Balladura odnoszą się do ludzkiej skali, pełnej drobnych szczegółów, które świadczą o jego zainteresowaniu gośćmi.
dobre samopoczucie.
Wykorzystując ludzkie wymiary i złoty współczynnik do wyprowadzenia wymiarów, Balladur zapewnił, że pomieszczenia będą wygodne do zamieszkania.
Również integralną częścią komfortu było rozmieszczenie samych budynków, aby kontrolować (czasem ostre) wiatry, blokując je i zapewniając bardziej osłonięte obszary.
Balladur nadawała priorytet pieszym i rowerzystom, zapewniając duże, zacienione pasy chronione przed samochodami.
.
Użytkownik Flickr alexbaranov na licencji CC BY 2.0 Ale Balladur nie miał wielkich pomysłów.
Znał wyzwanie, przed którym stanął, pisząc,.
[T] tutaj nie ma śniącego na tyle szalonego, by sądzić, że może zbudować miasto.
kiedy to było właśnie zadanie, które wykonywał.
Balladur również uważał, że miasto musi odnosić się do historii, że nie odniesie sukcesu, jeśli wyobraża sobie to z niczego, bez więzi z resztą ludzkości.
To przekonanie doprowadziło do charakterystycznej, jednorodnej estetyki La Grande Motte.
Obraz domeny publicznej za pośrednictwem użytkownika Pixabay Jackmac34 Kilka miesięcy przed zatrudnieniem do zaprojektowania La Grande Motte, Balladur odbył podróż do Teotihuacan, starożytnego mezoamerykańskiego miasta w pobliżu współczesnego miasta Meksyk.
Teotihuacan było niegdyś największym miastem w Ameryce prekolumbijskiej, a wiele ostrych piramid pozostaje dziś.
Pod wrażeniem ogromnej skali stanowiska archeologicznego, Balladur później czerpał inspirację z Teotihuacan dla ogromnego krajobrazu czekającego na niego w La Grand Motte, ostatecznie tworząc spójną architektonicznie całość, która obejmuje ponad 400 hektarów (prawie 1000 akrów).
Teotihuacan.
Obrazowa domena publiczna za pośrednictwem użytkownika Wikimedia BrCG2007 Styl budynków La Grand Motte bezpośrednio przypomina ścięte piramidalne formy Teotihuacan, zmieszane z optymistycznym futuryzmem lat sześćdziesiątych i lat 70.
XX wieku.
Kształt budynków jest korzystny, dając możliwość dużych tarasów, dając jak największej liczbie odwiedzających dostęp do światła słonecznego i widoków, a także pomagając kontrolować wspomniane wcześniej wiatry.
Balladur zaprojektował każdy szczegół w La Grande Motte, włączając w to meble miejskie, transformatory elektryczne, sygnalizację świetlną, oświetlenie i oznakowanie; jego celem było stworzenie kompletnej pracy estetycznej, całkowicie zunifikowanej.
.
Użytkownik Flickr – Fred Romero na licencji CC BY 2.0.
Plan główny Balladur dla La Grande Motte obejmuje strefy kempingowe, centrum miasta, przystań i park miejski.
Wyobrażając sobie zielone miasto, współpracował z architektem krajobrazu, Pierrem Pilletem, by wybrać gatunki roślin, które tolerowałyby morski klimat i utrzymywały rozwój z powrotem z plaży (jednocześnie utrzymując plażę w odległości spaceru od apartamentów), aby chronić naturalny krajobraz, jednocześnie tworząc przyjemną atmosferę.
doświadczenie dla odwiedzających.
Duże otwarte przestrzenie otaczają główne budynki, a miasto obejmuje również publiczne place i parki, obiekty sportowe i rekreacyjne, przystań i obiekty sportów wodnych.
Balladur podjęła wyraźny wysiłek, aby świętować i chronić przyrodę, jednocześnie wykorzystując zasoby naturalne regionu, które są wystarczające do zwiększenia liczby odwiedzających.
przyjemność.
.
Użytkownik Flickr sjdunphy posiada licencję na mocy
[przypisy: surówki bawełniane, szlifierki kątowe allegro, ogrody zimowe ]
[hasła pokrewne: podesty magazynowe, szlifierki kątowe allegro, dmuchańce ]
[hasła pokrewne: podesty magazynowe, szlifierki kątowe allegro, dmuchańce ]

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: dmuchańce podesty magazynowe szlifierki kątowe allegro