Tworzywa sztuczne
Just another WordPress site

Budownictwo i architektura : Czy wirtualna rzeczywistość zmieni sposób projektowania architektów

Posted in Uncategorized  by admin
September 4th, 2019

Wciągająca wizualizacja modelu Revita użytkownika w programie Revit Live Ponad pięćdziesiąt lat temu Bob Dylan śpiewał słowa, które do dziś dobrze znamy, czasy się zmieniają .
Miał rację.
Widzieliśmy, że zmiany zachodzą wszędzie wokół nas.
Architektura wyglądała zupełnie inaczej 50, 30, a nawet 10 lat temu.
Technologia napędzająca przemysł również ewoluowała, aby dotrzymać kroku.
Po pierwsze, przejście od stołu kreślarskiego do ekranu komputera z 2D CAD, a teraz do modelowania informacji o budynku (BIM), gdzie bogate w informacje modele 3D umożliwiają architektom tworzenie w niespotykany dotąd sposób.
Znaki RPC są dodawane do wizualizacji w programie Revit Live Od początku architektury BIM architekci byli w stanie tworzyć wysokiej jakości renderingi i przejścia z ich modeli projektowych.
Wraz z wprowadzeniem narzędzi renderowania w chmurze wizualizacje o wysokiej rozdzielczości stały się jeszcze bardziej dostępne dla architektów, zwiększając moc przetwarzania z godzin do minut i usuwając barierę kosztownego sprzętu.
Nawet w najwcześniejszych etapach projektowania architekci korzystali z technologii, aby uzyskać dokładniejszy widok produktu końcowego przed rozpoczęciem budowy.
Podczas gdy statyczne wizualizacje i przejścia są skuteczne dla architektów w celu wizualizacji ich projektu i podzielenia się swoją wizją z interesariuszami, są oni ograniczone możliwości komunikowania empirycznego widoku modelu projektowego.
Technologie takie jak rzeczywistość wirtualna (VR) i rozszerzona rzeczywistość (AR) wypełniły tę lukę, umożliwiając architektom pełne zrozumienie, odkrywanie i udostępnianie swoich projektów w nowy sposób.
Dzięki innowacjom w dziedzinie technologii projektowania możliwości wizualizacji wciąż ewoluują, stają się bardziej dostępne i przystępne dla każdego architekta.
Według ankiety przeprowadzonej w CGarchitect, prawie 70 procent respondentów używa technologii wirtualizacji w produkcji lub planuje, podczas gdy 77 procent respondentów eksperymentuje z tą technologią lub planuje eksperymentować.
Międzynarodowa korporacja danych (IDC) projektuje rynek AR / VR wzrośnie do ponad 162 miliardów dolarów w roku 2020, dając jasno do zrozumienia, że oczekiwania konsumentów dotyczące doświadczeń AR / VR, w tym klientów architektonicznych, rosną.
VR stało się najlepszym narzędziem, które pomaga architektom w interakcji z ich projektami i podejmowaniu bardziej świadomych decyzji .
Połączenie pełnego zanurzenia, świadomości przestrzennej i głębi interaktywności umożliwia znacznie bardziej kreatywny, wydajny i połączony proces projektowania.
Światło słoneczne dostosowuje się w oparciu o dane BIM z modelu Revit modelu Wizualizacja.
Naprawdę bardzo istotne jest to, że ludzie rozumieją, na co patrzą i mogą wnieść znaczący wkład w dialog, powiedział Matthew Krissel, Partner w KieranTimberlake.
Chcesz, aby eksperci i nie-eksperci mogli czerpać przydatne informacje z tego, co widzą.
Podczas gdy architekci mogą wykorzystywać rzeczywistość wirtualną do sprawdzania własnych decyzji projektowych podczas projektowania koncepcyjnego, mogą również korzystać z technologii do przedstawiania zainteresowanym stronom podczas przeglądu projektu.
VR pozwala klientom zrozumieć, jak przestrzeń będzie się czuć i funkcjonować, zanim zostanie zbudowana, co prowadzi do lepszych wyników i bardziej zadowolonych klientów.
Dzięki wprowadzeniu usługi chmury obliczeniowej Revit Live Autodesk udostępnił tę technologię projektową każdemu architektowi.
Projektanci mogą szybko rozszerzyć swój Revit.
i Revit.
Modele LT do wciągających wizualizacji i doświadczeń VR, jednym kliknięciem.
Dzięki ścisłej integracji z programem Revit dane BIM są automatycznie przesyłane i dostępne w bardziej znaczącym kontekście.
Za pomocą funkcji.
Dotknij i uruchom .
użytkownik łatwo porusza się po swoim modelu A dzięki łatwemu w użyciu interfejsowi architekci mogą eksplorować swój model w środowisku VR z dodatkiem Oculus Rift lub HTC VIVE.
sprzęt komputerowy.
Revit Live ułatwia projektantom dotrzymanie kroku wymaganiom branży, spełnieniu oczekiwań klientów i wykorzystaniu cennych danych do zaprojektowania lepszych budynków w nowy sposób.
Przejdź do wnętrza swojego projektu i poznaj swój model Revit za pomocą bezpłatnej wersji próbnej programu Revit Live.
[więcej w: agencja detektywistyczna, cyklofosfamid, wiązar dachowy ]
[więcej w: szlifierki kątowe allegro, dmuchańce, łóżka drewniane ]
[patrz też: szlifierki kątowe allegro, dmuchańce, łóżka drewniane ]

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: dmuchańce szlifierki kątowe allegro łóżka drewniane