Tworzywa sztuczne
Just another WordPress site

Nowoczesna architektura : 8 modeli architektury pamięci z różnych kultur

Posted in Uncategorized  by admin
September 4th, 2019

Architektura pamięci dla zmarłych jest wyjątkowo emocjonalnym typem projektowania i często ujawnia wiele o pewnej kulturze lub grupie ludzi.
Zwłaszcza w przypadku starożytnych grobowców archeolodzy mogą dowiedzieć się o przeszłych społeczeństwach.
zwyczaje i przekonania, badając ich miejsca pochówku.
Osobisty charakter pogrzebowych przestrzeni i zabytków przekazuje widzom i zwiedzającym poczucie ważności i wagi, nawet setki lat po utworzeniu pomników.
Lista modeli 3D, które są następnie dostarczane przez naszych przyjaciół w Sketchfab, bada przestrzenie pamięci i artefakty, które obejmują zarówno przestrzeń, jak i czas, reprezentujący różne kultury i cywilizacje.
Anioł cierpienia, Włochy Teraz termin szeroko używany do posągów wzorowanych na podobnym obrazie, oryginalny posąg Anioła z żalu zaprojektował amerykański rzeźbiarz William Wetmore Story.
Anioł, stworzony w 1894 r., Znajduje się na cmentarzu protestanckim w Rzymie nad opowieścią i jego żoną.
Od tego czasu wiele nagrobków na całym świecie zostało ukształtowanych na obrazie Ani Story lub użyło jej jako inspiracji do upamiętnienia zmarłych bliskich.
Mauzoleum Bibi Maryam, Oman Starożytne miasto Qalhat w Omanie jest w trakcie stania się Światowego Dziedzictwa UNESCO z XIV-wiecznym mauzoleum Bibi Maryam jako zwieńczeniem klejnotu.
Z widokiem na morze mauzoleum ma podobną formę do innych zabytków tego typu zlokalizowanych w Iranie i Azji Środkowej, zbudowanych w XII wieku.
XIV wiek.
Następnie władca Bahauddin Ayez zbudował mauzoleum na cześć swojej żony, Bibi Maryam, podczas okresu perskiego wpływu kulturowego na miasto.
Plan kwadratu budynku, harmonijne proporcje i ograniczniki, które podtrzymywały dawną kopułę, pochodzą bezpośrednio z wielowiekowego procesu matematycznego eksplorowania i eksperymentowania w perskiej architekturze.
Pomiędzy gromem Hill Chambered, Szkocją, datowanym na około 3000 pne, Cuween Grobowiec Wzgórza wyrzeźbiony jest w piaskowcowej podmurówce wzgórza w Orkney w Szkocji.
Po przejściu przez tunel wejściowy, goście mogą stanąć w głównej komorze, która ma teraz 8 stóp 6 cali (2,6 m) wysokości po uzupełnieniach przeprowadzonych w XX wieku.
Komory boczne oddzielają się od głównej komory w czterech kierunkach, każdy z kamiennymi dachami z wieńcem.
Kopiec otaczający grobowiec ma średnicę 55 stóp (16,7 metra), ale jego oryginalny kształt został zmieniony przez rekonstrukcję po komnatach.
Grobowiec Fethiye, Turcja Znany również jako Grobowiec Amyntasa, Grobowiec Fethiye został zbudowany w 350 rpne przez Lycians, ludzi, którzy w tym czasie zamieszkiwali region Morza Egejskiego w Turcji.
Grób jest wyryty w podstawie góry i jest uważany za największy i najbardziej znany z tego typu grobowca Lycian.
Wyrzeźbiona w kształcie jońskiej świątyni grobowiec Fethiye jest przykładem najbardziej wyszukanego stylu grobowca stworzonego przez Lykian, choć grobowiec w stylu świątyni nie jest w szczególności gatunkiem Licyjskim.
Nagrobek Żona Płaczu, Polska Mniejszy przykład pamięci, ten nagrobek jest wspaniałym dziełem typografii i betonu.
Stworzony w 1920 roku dla żony kapitana o nazwisku Gertruda Ziegenrűcker, nagrobek znajduje się na trzecim co do wielkości cmentarzu w Europie, położonym w Szczecinie, Polska.
Zużyta piramida, USA Wysoka pirytowa piramida o wysokości 25 stóp (7,6 m), położona daleko z Egiptu w San Luis Obispo w Kalifornii ma upamiętnić życie matki i syna.
Wzniesiony przez męża i ojca, Freda Adolfa Dorn, w 1905 r., Piramida przyciąga spory udział w tajemnicy i ciekawości dzięki masońskiej symbolice i inskrypcjom.
Granit został wycięty i złożony ręcznie i był zbyt ciężki, aby mógł być podtrzymywany przez miękką glebę na istniejącym cmentarzu Odd Fellows; Zamiast tego, aby postawić pomnik, nowa część cmentarza musiała zostać otwarta nad obszarem ze skałą, która mogłaby podtrzymywać konstrukcję.
Dounabrone Dolmen, Irlandia Jeden z około 174.
portalowych grobowców.
w Irlandii Poulnabrone Dolmen znajduje się w Burren w hrabstwie Clare.
Grób pochodzi z okresu neolitu, prawdopodobnie między 4200 a 2900 rokiem pne, a po wykopaliskach w 1985 roku stwierdzono miejsce spoczynku 33 osób.
Dolmen, jako grobowiec portalowy, składa się z 12-metrowego (3,7-metrowego) kamienia węgielnego podtrzymywanego na 6 stóp (1,8 metra) nad ziemią za pomocą dwóch zestawów pionowych równoległych kamieni portalowych, tworząc komorę.
Grobowiec rodu, Petra, Jordania Położony wysoko na zboczu góry w starożytnym mieście Petra w Jordanii, Urn Tomb to jedna z serii grobowców wykutych w piaskowcowych górach.
Prawdopodobnie utworzony ponad 2000 lat temu, kiedy Petra była stolicą Nabatejczyków, Grób Urna jest uważana za grób Nabatejskiego Króla Malchusa II, który zmarł w 70 r.
Ne.
Wzdłuż frontowego dziedzińca biegnie rząd kolumn, również wyryty z kamienia, prostopadle do głównej fasady grobowca.
Daleko nad drzwiami do
[przypisy: łóżka drewniane, podesty magazynowe, cyklofosfamid ]
[przypisy: rolstal, konimpex, pieniądz kruszcowy ]
[podobne: rolstal, konimpex, pieniądz kruszcowy ]

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: konimpex pieniądz kruszcowy rolstal