Tworzywa sztuczne
Just another WordPress site

Budownictwo wczoraj i dzis : Pomiń hotel i pobyt w nagradzanej, sławnej architekturze

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak to jest obudzić się w kultowych różowych murach w La Muralla Roja.
Lub wreszcie możesz popływać w basenie na dachu na Brutalist Torres Blancas w Madrycie, a nawet cieszyć się weekendem w domu zaprojektowanym przez laureata nagrody Pritzkera Shigeru Ban na Sri Lance.
Dzięki platformie wynajmu domu AirBnb, architektura jawy jest teraz rzeczywistością.
Arcydzieła architektury mieszkaniowej często znajdują się na liście miłośników architektury, ale można je ograniczyć do patrzenia na nie z zewnątrz.
Teraz możesz doświadczyć wielu słynnych dzieł, dla których zostały zaprojektowane.
Tym razem wybraliśmy 17 domów, pokoi, biur, a nawet kapsułek zaprojektowanych przez twoich ulubionych architektów na całym świecie.
Czy jesteś gotowy, aby zarezerwować następne wakacje.
La Muralla Roja / Ricardo Bofill via Airbnb Lokalizacja: Calp, Walencja, Hiszpania Rok budowy: 1968Zbudowany na klifie z widokiem na morze, różowo zabarwiona modernistyczna ikona ma do wynajęcia apartament z 2 sypialniami, z basenem na najwyższym piętrze i prywatnym odkrytym parkingiem .
Mieszkańcy mogą spacerować po labiryncie malowniczych tarasów dachowych, łączących się schodów i mostów, które mieszczą się w barwnej posiadłości.
Zarezerwuj tutaj.
Villa Vista / Shigeru Ban Architekci przez Airbnb Lokalizacja: Weligama, Sri Lanka Rok budowy: 2010Powierzchnia: 825 m2 Po zaprojektowaniu i wybudowaniu domów odbudowy po tsunami na Sri Lance, Shigeru Ban zlecono zaprojektowanie rezydencji dla właściciela lokalnej opony firma.
Położony na szczycie wzgórza z widokiem na ocean, podłoga, ściany i sufit willi oprawiają trzy różne widoki.Książka tutaj.
Torres Blancas / Francisco Javier Sáenz de Oiza via Airbnb Lokalizacja: Madryt, Hiszpania Rok budowy: 1969Wysokość: 81 metrówStory: 23Ten brutalistyczny pomnik (często widziany podczas podróży do centrum Madrytu) jest stałym elementem wielu precedensowych badań architektury mieszkalnej.
Jest to jedna z najbardziej skomplikowanych i innowacyjnych struktur żelbetowych z epoki.
Dzięki swojemu wyjątkowemu lobby, okrągłym pomieszczeniom i basenowi na dachu jego przypominające motyle plany podłogowe mają wielu architektów zastanawiających się, jak można zaprojektować coś, co naprawdę ma duża skala.
Zarezerwuj tutaj.
Glow Worm House / RCR Architekci przez Airbnb Lokalizacja: Olot, Catalunya, Hiszpania Rok budowy: 2005Powierzchnia: 400 m2Ten dom został zaprojektowany, aby przeoczyć spektakularne widoki na Park Przyrody Garrotxa Volcano, a także jest szybki 10 minut spacerem do miasta Olot w Catalunya.
Wyposażony w nowoczesny sprzęt dom ma również żwirowe światło wewnątrz, pozwalając zarówno na naturalne światło, jak i zachody słońca w porze obiadowej.
Zarezerwuj tutaj.
Caba.
As Morerava / AATA Arquitectos via Airbnb Lokalizacja: Easter Island, Chile Rok budowy: 2010Powierzchnia: 77 m2Do ekologicznie świadomego podróżnika, lub kogoś, kto chce doświadczyć, jak to jest żyć w zrównoważonym budynku mieszkalnym, ta prefabrykowana kabina jest twoja ucieczka.
AATA Architekci wyjaśniają ideę kabin, aby proces budowy, zaopatrywanie się w materiały i codzienne korzystanie z kabin musiało mieć minimalny wpływ na bardzo delikatne środowisko Wyspy Wielkanocnej.
Kabina wyposażona jest w kolekcję deszczówki, panele słoneczne i jest naturalnie izolowana i wentylowana, aby pasowała do tropikalnego klimatu wyspy.
Zarezerwuj tutaj.Casa L4 / Luciano Kruk via Airbnb Lokalizacja: Costa Esmeralda, Buenos Aires, Argentyna Rok budowy: 2015 Rok: 180 m2 Położony w lesie sosnowym, betonowa faktura i kolor Casa L4 harmonizuje ze spokojnym otoczeniem.
Usytuowany z dala od wybrzeża dom jest kameralny i intymny, z unikatowymi wolnymi schodami i rozproszonym światłem wchodzącym do domu z różnych otworów.
Większość programu jest ustawiona na parterze ze schodami prowadzącymi na dach, gdzie znajduje się spokojna przestrzeń do kontemplacji.
Zarezerwuj tutaj.
Casa Tiny / Aranza Arino via Airbnb Lokalizacja: Puerto Escondido, Oaxaca, MéxicoConstruction Rok: 2016Powierzchnia: 59 m2 Zainspirowana powieścią Henry ego Davida Thoreau.
Walden ., która odzwierciedla życie w naturalnym krajobrazie, ten mały dom jest cichym ucieczką od świat.
Ten mikro-dom ma charakter refleksyjny i jest całkowicie minimalny pod względem projektu i funkcji.
Miejsce, w którym możesz skręcić telefon i ponownie połączyć się z naturą, a może pracować nad książką, którą chciałbyś napisać, goście domu mają również uprzywilejowany dostęp do sąsiedniej Casa Wabi (rezydencja dla artysty) i Hotel Escondido.
Hamak nie zaszkodzi zbyt.Książka tutaj.Casa TDA / Cadaval & Sol.
-Morales via Airbnb Lokalizacja: Puerto Escondido, Oaxaca, Meksyk Rok budowy: 2006 Powierzchnia: 350 m2 Opisany przez architekta jako dom.
Dla ekstremalnych warunków pogodowych, które przewyższają standard ograniczenia komfortu mieszkańca miasta; niedrogi dom wymagający minimalnej konserwacji; dom dla dowolnej liczby mieszkańców, elastyczny w swoich zastosowaniach i współpracy
[więcej w: Kabina pod prysznic, dmuchańce, podesty magazynowe ]
[podobne: bakterie siarkowe, , ilustris ]
[patrz też: bakterie siarkowe, , ilustris ]

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: bakterie siarkowe ilustris